73. szám - Nitya-seva Hírlevél

2024. január, február, március - 73. szám

Kedves Bhakták!
 
Kérlek, fogadjátok tiszteletteljes hódolatomat!
Minden dicsőséget Srila Prabhupadának! Jaya Radha-Syama!

Először is szeretnénk beszámolni nektek az elmúlt időszak legfontosabb eseményéről, a Budapesti Templomban imádott Uraink, Sri Sri Dayal-Nitai–Vijaya-Gauranga 30. beavatási évfordulójáról. Egy közösség életében mindig óriási esemény, ha beavathat egy murtit, és így az Úr ebben a formában is lehetőséget ad bhaktáinak a Vele való örök szeretetteljes kapcsolat felelevenítésére és a szolgálat gyakorlására.
 
A magyar Krisna-hívő közösséghez 1993-ban érkeztek meg a kis murtik, majd 1994. január 24-én került beavatásra Gaura-Nitai nagy murtija, még a Máriaremete úti templomban. Kisori Devi Dasi volt az első főpujari, aki Angliában sajátította el a murti-imádatot, majd Balagopala Devi Dasi érkezett Budapestre, aki Srila Prabhupada tanítványaként a tőle szerzett tudásával és tapasztalatával járult hozzá, hogy a tradíciókhoz hűen, Srila Prabhupada tanításaival összhangban folyjon a murti-imádat. A következő főpujari Priyabhasini Devi Dasi volt, majd őt váltotta Sravana-mangala Devi Dasi, aki 13 éve végzi ezt a felelősségteljes szolgálatot. Immáron harminc éve folyik a kora hajnali óráktól késő estig töretlenül és magas szinten az imádat, a közösség éltető erejének és összefogásának köszönhetően. Vidám és eseménydús fesztivállal emlékeztünk meg az évfordulóról, rengeteg budapesti és vidéki bhakta lelkes részvételével, és természetesen fergeteges kirtanával is igyekeztünk örömet szerezni az Uraknak!

Ez alkalommal is bemutatjuk nektek közelebbről egy adományozónkat, Jeney Mátét, aki egy 2019-ben tartott Sunburn Goa fesztivál alkalmával találkozott először a Krisna-tudattal, ahol kapott egy példányt a „Mantrázz és légy boldog!” című könyvből, amely felkeltette az érdeklődését. Kiderült, hogy van otthon Bhagavad-gitájuk, így azzal folytatta az olvasást. Elmondása szerint olyan volt a számára ez a pillanat, mint a „Mátrix”-ban a pirula-jelenet – el kellett döntenie, hogy melyik úton folytatja tovább az életét, és ő ezt az utat választotta.
 
Mantrázni kezdett, és vegetáriánus éttermet keresve eljutott a debreceni Govinda étteremhez és az ottani központhoz, ahol Nitai-bhavana Dasa vette a szárnyai alá. Máté elkezdett járni a programokra, sokat olvasott és videókat nézett filozófiai témákról, majd az egyetem után be is költözött a templomba: öt hónapot töltött Budapesten, egy hónapot pedig Krisna-völgyben. A Nitya-seva ötlete még az egyetem alatt fogalmazódott meg benne. Ahogy mondta: „logikus lépésnek tűnt”. Miután munkába állt, el is kezdte az adományozást Aksaya-tritiya napján, bár akkor még nem volt biztos benne, hogy teljes napot tud-e majd teljesíteni. De nagy bizalommal belevágott, és ígérte, hogy lehetőségei szerint igyekszik adományozni, és egy év elteltével be is fejezte Nitya-seváját. Máté példájából is látszik, hogy miként a szentírásaink írják, amit az ember ezen a napon kezd el, az biztos sikerrel jár, főleg ha Krisna érdekében teszi.  Köszönjük neki a szolgálatot és mindannyiótoknak, akik szintén részt vesztek ebben a csodálatos szolgálati lehetőségben!


 
A Nitya-seva csoport nevében, szolgátok:
Mohana Dasa

2024.április 11., Somogyvámos